Одељење за педагошки рад и односе с јавношћу

12.09.2013. | О музеју

Служба креира, организује и реализује културне програме и активности : предавања, разговоре, промоције, концерте, филмске и видеопројекције , свечаности , стручне и наградне екскурзије, научне скупове …

За поједине категорије посетилаца креира се посебни педагошки програми:

• Музејска играоница за децу узраста 6-10 година
  • Музејске учионице –експерименталне наставне часове
  • Музејске креативне радионице за даровиту децу основних и средњих школа,
  • Уметничке радионице за пензионере
  • Школа традиционалног веза за домаћице
  • Квизове знања
  • Часови сликања, вајања музејских експоната и ентеријера музејске зграде- за ученике уметничких школа и студенте Академије уметности

У циљу неговања обичаја везаних за значајне историјске датуме и личности, верске празнике служба организује традиционалне програме

• Машкарада – поводом Белих поклада
  • Божићни концерти
  • Програми поводом Ускрса
  • Ликовна колонија која која окупља академске сликаре и вајаре из Војводине и иностранства.

У оквиру службе је и водички сервис који комуницира са најширом јавношћу у циљу популаризације и презентације културне баштине кроз најразличитије облике педагошког и андрагошког рада. Сервис реализује тумачења садржаја сталне поставке, тематских изложбеи организованим групним посетама као и страним туристима на енглеском језику.

У циљу медијског представљања програма Музеја Служба организује конференције за новинаре, снимања емисија и прилога за емисије из културе, оглашавање у писаним и електронским медијима, гостовања у средствима јавног информисања, израду најавних и рекламних спотова, истицање плаката , транспарената и сл.