Објективно 2020.

Осма по реду, годишња изложба фоторепортера Новог Сада и Војводине Објективно биће отворена у Музеју Војводине (Дунавска 35) у уторак, 22. децембра у 13 сати.

Због поштовања епидемиолошких мера, званичном отварању ће присуствовати само организатори изложбе и заинтересовани медији. Истог дана, од 14 часова, изложбу ће моћи да посете и сви заинтересовани грађани уз поштовање прописаних мера.

Изложба ће бити отворена до краја јануара 2021. године.

Селектор овогодишње изложбе је Јарослава Пап другогодишњи фоторепортер Дневника, Танјуга и Радио телевизије Војводине, аутор фотомонографије Војводина 4 годишња доба и многих упечатљивих фотографија које су обележиле протекле деценије на Балкану. Кустос изложбе је Дарјуш Самии, историчар.

На поставци ће бити приказане 53 фотографије, 26 фоторепортера који раде на територији Војводине или су рођени у њој.

Овогодишњом изложбом доминирају фотографије везане за живот у ванредном стању изазваном пандемијом Ковида 19. Као израз поштовања, на корицама каталога налазе се фотографије пожртвованих здравствених радника Клиничког центра Војводине снимљене објективом Ненада Михајловића, фоторепортера Блица.

Организатори изложбе су Музеј Војводине и Фото асоцијација Војводине уз подршку Градске управе за културу.

Повезани чланци