Добитници награда Завода за културу Војводине

Књижевници Слободан Тишма и Срђан В. Тешин, музејски саветник, етнолог Музеја Војводине Братислава Идвореан - Стефановић и млада ликовна уметница Јелена Средановић, добитници су награде Завода за културу Војводине за 2014. годину, која се додељује за стваралачке резултате у култури и уметности и унапређењу културног живота, уважавајући све посебности Аутономне Покрајине Војводине.

Слободан Тишма је добио Медаљу културе за укупно стваралаштво, Срђану В. Тешину додељена је Медаља културе за мултикултуралност и интеркултуралност, а нашој колегиници Братслави Идвореан - Стефановић Медаља културе за очување културног наслеђа, док је Јелена Средановић добила награду "Искре културе" за савремено стваралаштво, које се додељује младом аутору до 35 година.

Повезани чланци