Конференција „Музејски програми за децу: учење и/или забава“

II конференција Секције музејских педагога Музејског друштва Србије, одржана 16-18. децембра 2019. године у Нишком културном центру, окупила је 50 музејских посленика из области музејске едукације из земље и иностранства. Организована под покровитељством Министарства културе Републике Србије, МДС Центра за музеологију и херитологију Филозофског факултета у Београду и Народног музеја Ниш.

Тема конференције била је „Музејски програми за децу: учење и/или забава’’. Едукативни рад Музеја Војводине передставиле су музејски педагози: Слађана Велендечић на тему „’Музејска е-Свезналица - дигитализација, едукација, интерпретација’’ и Владимира Станисављевић на тему „Ботаника за принцезе и витезове“ нове интерпретације баштине. Изнете су нове визије интерпретације анимације и музејске едукације и младих и покушало се одговорити на питање да ли музејски програми за децу имају карактер учења или забаве? Констатовало се да су програми који промовишу неодвојиво учење и забаву најуспешнији.

Владимира Станисављевић, музејски саветник - педагог

Повезани чланци