Бесплатан улаз поводом Дана Музеја

У суботу 26. октобра 2019. године навршава се 172 године од како Музеј Војводине ради на прикупљању, обради, заштити, едукацији и презентацији културног наслеђа. Тим поводом свим својим посетиоцима омогућујемо слободан улаз на изложбе у Дунавској 35 и Дунавској 37.

Радно време Музеја у суботу је од 10 до 18 сати, а у том термину можете погледати сталне поставке о прошлости Војводине, Музеј Присаједињења и тематску изложбу Тито и Југоставија у карикатурама Информбироа.

Музеј Војводине носилац је традиција чији почеци су везани за Матицу српску. У „Летопису Матице српске", далеке 1825. године, родила се идеја о потреби оснивања музејске збирке. Идеја је преточена у стварност 26.октобра 1847. године, када је донета одлука о оснивању Српске народне збирке или Музеума „где ће се чувати све старине и знаменитости". Жеља оснивача била је да Музеум постане „огледало живота нашега народа у крајевима у којима он живи".

Повезани чланци