Јавни позив за прикупљање предмета за Музеј присаједињења 1918.

Покрајински секретаријат за културу, јавно информисање и односе с верским заједницама и Музеј Војводине позивају грађане, а посебно потомке посланика на Великој народној скупштини у Новом Саду која је одржана 25. новембра 1918. године, да Музеју Војводине, а за потребе сталне поставке Музеја присаједињења 1918, доставе фотографије (оригинале или копије), документе и друге предмете и биографске податке везане за живот и рад учесника Велике народне скупштине у Новом Саду 1918. Уједно, позивамо колекционаре да Музеју Војводине понуде за откуп музеалије везане за 1918. годину, а музеје, архиве и библиотеке на сарадњу.

Акција прикупљања траје од 20. априла до 20. јуна 2018.

Имена посланика Велике народне скупштине у Новом Саду можете погледати овде.

Контакт телефони: Зоран Вељановић 062/241411 и Драго Његован 069/5520135.
Контакт е-пошта: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели. и Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели..

Повезани чланци