Будите део музејске изложбе!

У некима сте начинили први кораке, у некима започели ново раздобље у свом животу, у некима се заљубили, прошетали неким посебним кутком света, неке су морале постати Ваше иако нису удобне и не знате баш где би Вас понеле... али сасвим сигурно је свако од нас одушевљено уздахнуо због неких ципела...

Музеј Војводине за предстојећу јесен припрема изложбу: ЈА НОСИМ ВАС, ВИ НОСИТЕ МЕНЕ - Обућа из етнолошке збирке Музеја Војводине.

Други позив на сарадњу за припрему нове свеске Рада Музеја Војводине

Часопис Рад војвођанских музеја – данас Рад Музеја Војводине, покренуо је Војвођански музеј у Новом Саду 1952. године и до сада је објављен укупно 61 број (у педесет свезака).

Због компликација административне природе последњи 61. број појавио се недавно из штампе, а с обзиром на то да је за ову 2020. годину предвиђено објављивање 62. броја, одлучили смо да позив сарадницима упутимо током лета.

Рад Музеја Војводине редовно објављује прилоге из историје, археологије, историје уметности, етнологије, педагогије, музеологије, грађу, приказе публикација и изложби, конференција и догађаја од важности за музејски живот и музеологију. Опремљен је фотографијама у боји, а сваки рад носи УДК број. На листи научних часописа за 2019. носи ознаку М52.

Историјат часописа, упутство за ауторе и бројеве часописа 3, 46, 49–61, у електронском облику можете погледати на сајту Музеја Војводине https://www.muzejvojvodine.org.rs/, под одредницом Публикације → Рад Музеја Војводине.

Поново позивамо све заинтересоване да узму учешћа и пошаљу нам своје прилоге за објављивање у 62. броју нашег годишњака, који би из штампе требало да изађе током 2020.

Рок за доставу радова је 15. 10. 2020.

мр Лидија Мустеданагић, уредник

Споразум о сарадњи са Карловачком гимназијом

Дана 9. септембра 2020. године у Карловачкој гимназији потписан је Споразум о сарадњи између поменуте школе и Музеја Војводине. Протокол су потписали директорка Музеја Војводине мр Тијана Станковић Пештерац и директор Карловачке гимназије Радован Ковачевић. Потписивању су присуствовале и мр Лидија Мустеданагић, помоћник директора Музеја Војводине и Чарна Милинковић, виши кустос.

Представљање збирке о школству за наставу на даљину

Дана 6. септембра 2020. године у Педагошком музеју у Београду је одржано снимање десет епизода културног програма који ће бити емитован на РТС Платформи и РТС3 у склопу Наставе на даљину. Пројекту под организацијом Педагошког музеја прикључио се и Музеј Војводине испред кога је Чарна Милинковић, виши кустос, презентовала предмете из збирке Школство. Пројекат је подржан од стране Секретаријата за културу града Београда и Министарства културе и информисања.

Упис нових полазника у школу фотографије Арс Академије

У току је упис нове групе полазника курса дигиталне фотографије у Школи дигиталне фотографије – Арс академијa која се одржава у Музеју Војводине.

Упис за I групу (почетни ниво) траје до 30.9.2020.
Упис за II групу (средњи ниво) траје до 30.9.2020.

Музеј Војводине припрема се за врућу изложбену јесен

Музеј Војводине припрема се за врућу изложбену јесен.

У припреми је поставка којом ће бити представљен део наших богатих збирки.

Питате се која је тема ове изложбе? Одговор ћете добити одгонетањем загонетке:

ЈА НОСИМ ВАС, ВИ НОСИТЕ МЕНЕ.

Приказ 61. броја часописа Рад Музеја Војводине

Последњи број часописа Рад Музеја Војводине доноси прилоге из археологије, историје, етнологије, педагогије, затим библиографије, као и бројне текстове које своје место имају у рубрикама Из музеја и галерија и Прикази.

Повезани чланци