Предавање о конзервацији и рестаурацији студентима Факултета техничких наука

У четвртак, 25. маја 2017. године у 9 сати одржано је предавање студентима прве године графичког инжењерства и дизајна Факултета техничких наука у Новом Саду на тему Конзервација и рестаурација у Музеју Војводине. Предавање је одржала Зорана Ђорђевић, конзерватор саветник, конзерватор за материјал од дрвета. У презентацији је учествовао и Драган Огар, виши техничар, конзерватор за материјал од метала.

Посета кинеске делегације

У поподневним часовима 22. маја 2017. Музеј Војводине посетила је кинеска делегација. Делегацију је предводио Liu Yu Zhu, генерални директор државне администрације за културно наслеће Народне Републике Кине. У пратњи делегације био је проф. др Мирослав Штаткић, покрајински секретар за културу, јавно информисање и односе с верским заједницама, са сарадницима. Делегација је обишла сталну поставку Музеја Војводине, а на крају посете в. д. директора Музеја Војводине уручио је господину Liu Yu Zhu-у српско издање монографије „Водич кроз Музеје Србије“.

Oбележавање међународног Дана музеја у Музеју Војводине

Током међународног Дана музеја, 18. маја, у Музеју Војводине (Дунавска 35) уприличена je свечаност поводом додељивања награда два национална музејска удружења и једне националне манифестације. Музејско друштво Србије, НК ИКОМ и Организациони одбор манифестације Музеји у Србији 10 дана од 10 до 10 доделиo je своје награде заслужним појединцима и установама за 2016. годину.

Музеју Војводине је овом приликом доељена награда Музеји за 10 од стране Организационог одбор манифестације Музеји Србије 10 дана од 10 до 10, а ову награду су такође добили и: Галерија савремене ликовне уметности Ниш, Градски музеј Сомбор, Завичајни музеј Јагодина, Завичајни музеј Петровац на Млави, Музеј Југославије, Музеј наивне уметности „Илијанум“, Музеј Понишавља, Народни музеј Лесковац и Народни музеј Шабац.

Учешће Музеја Војводине на конференцији Култура и ИТ сектор

На конференцији под називом Култура и ИТ сектор која је одржана у Привредној комори Србије у Београду 16. maja 2017. под окриљем Министарства културе и информисања Републике Србије, Наталија Вуликић, информатичар у Матичној служби Музеја Војводине одржала је презентацију под називом Употреба ИКТ у установама културе – дигитализација где је приказала импресивне резултате рада Музеја Војводине на пољу дигитализације.

Примена информационо-комуникационих технологија у процесима документовања и трезорирања документације о музејским предметима започета је на територији Републике Србије почетком 21. века.

Отворена је изложба "Купиник - последња престоница српских деспота"

У Музеју Војводине у петак, 12. маја, у 12 сати, Дунавска 37 отворена је изложба "Купиник - последња престоница српских деспота".

Аутор изложбе Завичајног музеја у Руми је Ђорђе Бошковић, историчар, а комесар изложбе у име Музеја Војводине историчарка Чарна Милинковић.

Изложба је отворена у склопу манифестације Музеји Србије 10 дана од 10 до 10 као одговор на тему манифестације Музеј у гостима.

Посета Централног музеја подунавских Шваба

Дана 5. маја 2017. године у Музеју Војводине састали су се в. д. директора Музеја Војводине, др Драго Његован и директор Централног музеја подунавских Шваба, Кристијан Глас. Састанку су присуствовали и заменик директора Музеја Војводине, Зоран Вељановић, Зоран Лазић, покрајински подсекретар за културу, јавно информисање и односе с верским заједницама и етнолози, Богдан Шекарић и Лени Пренчевић. Тема састанка је била могућност сарадње између два музеја.