Радно време током празника

Током Дана државности, у суботу и недељу, 15 - 16. фебруара, изложбе Музеја Војводине ће бити отворене за посетиоце од 10 до 17 сати.

Подсећамо Вас да у Музеју, осим сталне поставке Војводине од палеолита до краја Другог светског рата, можете посетити и тематску изложбу Рат и хумор: 1914-1918, Института за историју оглашавања.

Промоција водича за децу о етнологији у Музеју Војводине

У Музеју Војводине одржана је промоција књиге Етнологија у Музеју Воводине – водич за децу и почетнике, ауторке Владимире Станисављевић, музејске саветнице.

Ова публикација, примерена првенствено деци млађег школског узраста, представља водич кроз етнолошки део сталне поставке Музеја, дидактичко-методичку вежбанку и збирку предлога за креативно изражавање.

На промоцији је, после поздравног говора др Драге Његована, директора Музеја, говорила проф. др Јована Милутиновић, рецензент публикације. Анализирајући је, са аспекта музејске  педагогије, истакла је да својом формом и садржајем, представља савршено дидактичко учило, које кроз игру и интеракцију деци објашњава како функционише музеј, од најосновнијих појмова о музеју, до комплексних питања и феномена из домена етнологије. Високу оцену је дала и интерактивност публикације која у великој мери утиче на мотивацију детета за посету Музеју.

Представљена апликација „Златни шлем – интерактивни стрип у проширеној стварности“

Пројекат компаније Зумоко д. о. о. који је реализован у сарадњи са Музејом Војводине, представљен је пред пуним фоајеом у Музеју Војводине, 12 . фебруара 2020.

На промоцији је, поред директора Музеја Војводине др Драге Његована, руководиоца одељења за педагошки рад Слађане Велендечић и Таре Миљевић, 3Д дизајнера компаније Зумоко говорио и др Дејан Масликовић, помоћник министра културе и информисања у име Министарства, које је и подржало овај пројекат.

Ускоро - Машкарада - весела маскирана поворка!

Машкарада која се сваке године одржава поводом Белих поклада, у организацији Музеја Војводине, ове године биће у петак, 28. фебруара 2020. године, у 12 часова. Окупљање је на платоу испред Музеја Присаједињења 1918. у истоименом парку (Дунавска 35), а онда крећемо централним новосадским улицама - Дунавска, Змај Јовина, Краља Александра, улицом Модене, Булеваром Михајла Пупина до платоа испред Музеја Присаједињења 1918. салетле где ће бити додељена признања најуспешнијим маскама.

Очекујемо Вас на МАШКАРАДИ!

Radno vreme tokom praznika

Tokom predstojećih praznika Muzej Vojvodine će za posetioce biti zatvoren 1. i 7. januara.

Poslednjeg dana 2019. godine, 31. decembra, radno vreme Muzeja za posetioce  je od 9 do 15 sati, a 2, 3, 4, 5. januara 2020. od 11 do 17 sati.

Želimo Vam srećne božićne i novogodišnje praznike!!

Конференција „Музејски програми за децу: учење и/или забава“

II конференција Секције музејских педагога Музејског друштва Србије, одржана 16-18. децембра 2019. године у Нишком културном центру, окупила је 50 музејских посленика из области музејске едукације из земље и иностранства. Организована под покровитељством Министарства културе Републике Србије, МДС Центра за музеологију и херитологију Филозофског факултета у Београду и Народног музеја Ниш.

Тема конференције била је „Музејски програми за децу: учење и/или забава’’. Едукативни рад Музеја Војводине передставиле су музејски педагози: Слађана Велендечић на тему „’Музејска е-Свезналица - дигитализација, едукација, интерпретација’’ и Владимира Станисављевић на тему „Ботаника за принцезе и витезове“ нове интерпретације баштине. Изнете су нове визије интерпретације анимације и музејске едукације и младих и покушало се одговорити на питање да ли музејски програми за децу имају карактер учења или забаве? Констатовало се да су програми који промовишу неодвојиво учење и забаву најуспешнији.

Владимира Станисављевић, музејски саветник - педагог

Повезани чланци