Музејска креативна радионица за пензионере „Милена Павловић Барили - инспирација“

Одељење за педагошки рад и односе с јавношћу Музеја Војводине у четвртак, 25. октобра 2018. године у 17 сати, у Спомен збирци Павла Бељанског (Трг галерија 2) организује музејску креативну радионицу за пензионере Милена Павловић Барили - инспирација. У оквиру радионице полазнице ће посетити изложбу „Maison Barilli: Belgrade / New York у Спомен-збирци Павла Бељанског која је  у сарадњи са Фондацијом Миленин Дом – Галеријом Милене Павловић Барили из Пожаревца, организовала изложбу.

Полазнице радионице ће бити у прилици  да виде до сада неизлагане и непубликоване модне илустрације које је уметница стварала у Београду, Минхену, Паризу и Њујорку, од којих су неке објављиване у часописима попут Вога и Харперс базара.

Инспирисане изложеним и делима уметничким моделима ауторке ,полазнице ће осликавати и креирати своје моделе у току наредне радионице.

Радионицу води Владимира Станисављевић, музејски педагог.

Повезани чланци