Предавање "Енигма једне машине и енигма једног човека"

Музеј Војводине наставља циклус предавања средом темом која продужава причу започету изложбом "Енигма - дешифровати победу", отвореном до 13. јуна, "ЕНИГМА ЈЕДНЕ МАШИНЕ И ЕНИГМА ЈЕДНОГ ЧОВЕКА", у среду, 8. јуна у 19 сати, својој главној згради у Дунавској 35.

О криптографији, Енигма машини за шифровање, догађајима из 2. светског рата и деловања дешифрерско научног центра у Блечли Парку у Великој Британији, Алану Турингу, математичару, звезди прве величине у напорима да савезници разоткрију немачке ратне тајне и човеку који је још тридесетих година прошлог века дефинисао основне принципе рачунара ... говориће ДР ДРАГАН МАШУЛОВИЋ, редовни професор у Департману за математику и информатику, Природно-математичког факултета у Новом Саду.

Позивамо Вас да присуствујете и да отворимо низ предавања која ће се бавити историјом науке.