Digitalizacija JU Muzeja Republike Srpske pod okriljem Muzeja Vojvodine

Na osnovu protokola o saradnji između Muzeja Vojvodine i JU Muzeja Republike Srpske nastavljene su aktivnosti koje imaju zadatak digitalizaciju kulturnog nasleđa. Muzej Vojvodine izvršio je implementaciju i prilagođavanje Jedinstvenog informacionog sistema u JU Muzeju Republike Srpske.

Zaposleni Muzeja Vojvodine (Natalija Vulikić, mr Tijana Stanković Pešterac, Staša Arsenović Koprivica) i Istorijskog muzeja Srbije (Ljubisav Panić) održali su obuku za rad i zajedničku Radionicu u Jedinstvenom informacionom sistemu. Realizaciju ovog Projekta, koji predstavlja prvu fazu u procesu digitalizacije muzeja na teritoriji Republike Srpske podržalo je Ministarstvo kulture i informisanja RS, a strateški partner je IT kompanija Pozitiv d. o. o.

Obukama su prisustvovali predstavnici Sektora za razvoj digitalne istraživačke infrastrukture u oblasti kulture i umetnosti, dr Dejan Masliković, v. d. pomoćnika ministra kulture i informisanja Republike Srbije i Đuro Radović, savetnik.