Javni poziv za prikupljanje predmeta za Muzej prisajedinjenja 1918.

Pokrajinski sekretarijat za kulturu, javno informisanje i odnose s verskim zajednicama i Muzej Vojvodine pozivaju građane, a posebno potomke poslanika na Velikoj narodnoj skupštini u Novom Sadu koja je održana 25. novembra 1918. godine, da Muzeju Vojvodine, a za potrebe stalne postavke Muzeja prisajedinjenja 1918, dostave fotografije (originale ili kopije), dokumente i druge predmete i biografske podatke vezane za život i rad učesnika Velike narodne skupštine u Novom Sadu 1918. Ujedno, pozivamo kolekcionare da Muzeju Vojvodine ponude za otkup muzealije vezane za 1918. godinu, a muzeje, arhive i biblioteke na saradnju.

Akcija prikupljanja traje od 20. aprila do 20. juna 2018.

Imena poslanika Velike narodne skupštine u Novom Sadu možete pogledati ovde.

Kontakt telefoni: Zoran Veljanović 062/241411 i Drago Njegovan 069/5520135.

Kontakt e-pošta: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli. и Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli..