Predstavljen zbornik radova sa simpozijuma o Bunjevcima

U Velikoj većnici Gradske kuće u Subotici 24. novembra 2017, na svečanoj akademiji povodom obeležavanja bunjevačkog nacionalnog praznika „Dan Velike narodne skupštine Srba, Bunjevaca i ostalih Slovena u Novom Sadu 1918.“ predstavljen je zbornik radova sa simpozijuma održanog 18. Februara 2017. godine u Novom Sadu: „Kultura i indentitet Bunjevaca“. U Zborniku, čiji je izdavač Muzej Vojvodine, nalaze se najnovija istraživanja čak 36 autora.

Odštampan je u novopokrenutoj ediciji „Prisajedinjenje 1918“ u tiražu od 500 primeraka, a štampanje publikacije je omogućio Pokrajinski sekretarijat za kulturu, javno informisanje i odnose sa verskim zajednicama.

U prisustvu mnogobrojnih zvanica o zborniku su govorili urednik zbornika dr Drago Njegovan, v. d. direktora Muzeja Vojvodine i jedan od autora prof. dr Slobodan Orlović, sa Pravnog fakulteta u Novom Sadu.