Radno vreme tokom praznika

Poštovani prijatelji,

Tokom novogodišnjih i božićnih praznika Muzej Vojvodine će biti otvoren za publiku u sledećem režimu:
- Četvrtak, 31. decembar 2020. od 9 do 16 sati;
- Subota  i  nedelja 2-3. januar  2021. od 11 do 17 sati;
- Sreda, 6. januar 2021. od 9 do 16 sati.
- Ponedeljkom, kao i 1. i 7. januara, Muzej je zatvoren za publiku.

Od petka, 8. januara 2021. nastavljamo sa redovnim radnim vremenom: utorak - petak od 9 do 19; subota - nedelja od 10 do 18 sati.

Srećne praznike i uspešnu 2021. godinu želi Vam Muzej Vojvodine!

Očekujemo Vas.

Ruke prošlosti - Kreativne interaktivne dramske radionice u Muzeju Vojvodine

U Muzeju Vojvodine, od septembra do decembra 2020. godine organizovane su interaktivne kreativne dramske radionice projekta „Ruke prošlosti“. U saradnji sa Centrom za pozorišna istraživanja iz Novog Sada, a pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije, radionice su vodili Hristina Muratidu, docent na master programu Primenjeno pozorište na AUNS, Milica Šećerov, glumica i asistent na AUNS, Armin Joha Hadžimusić, glumac i dramski pedagog Centra za pozorišna istraživanja i Dimitrije Mihajlović, kustos–istoričar iz Muzeja Vojvodine. Učesnici radionica, njih ukupno 65, bili su učenici novosadskih gimnazija i osnovnih škola.

Program u pripremi: Lutkarske priče

Baba Angelina, zlatar, kustos na zagonetnoj lokaciji

U 2021. godinu Muzej Vojvodine ulazi sa novim edukativnim programom.

Koristeći kratke lutkarske predstave donosimo novinu u interpretaciji kulturne baštine koju Muzej čuva.

Ekipa lutaka otkriva odgovor na pitanje – Otkud šlem u babinoj bašti? a zajedno sa Vama će pričati i o večitoj temi – Ljubav...

Družimo se uskoro sa ekipom simpatičnih glumaca!

Balkanska muzejska mreža dodelila je sredstva za ovaj projekat u okviru konkursa Small Grants 2020.

Otvorena izložba fotoreportera „Objektivno“

U Muzeju Vojvodine danas je otvorena izložba fotoreportera Novog Sada i Vojvodine pod nazivom Objektivno. Zbog poštovanja epidemioloških mera, zvaničnom otvaranju prisustvovali su organizatori izložbe i zainteresovani mediji uz obraćanje mr Tijane Stanković Pešterac, direktorke Muzeja Vojvodine, Jaroslava Papa, selektora izložbe i Slobodana Šušnjevića, fotoreportera lista Dnevnik.

Na ovogodišnjoj izložbi predstavljeni su različiti aspekti života u pandemiji virusa Kovid-19, od momenta uvođenja vanrednog stanja do danas, onako kako su ih videli i snimili vojvođanski fotoreporteri.

Organizatori izložbe su Muzej Vojvodine i Foto asocijacija Vojvodine uz podršku Gradske uprave za kulturu, a posetiocima će biti dostupna do kraja januara 2021.

Fotografije sa današnjeg otvaranja potpisuje Marija Erdelji.

Prijava tamburaške prakse za upis na Nacionalnu listu nematerijalnog kulturnog nasleđa

Na inicijativu Etnološkog odeljenja Muzeja Vojvodine, krajem 2019. godine pokrenut je proces prikupljanja materijala i dokumentacije potrebne za upis tamburaške prakse u Nacionalni registar nematerijalnog kulturnog nasleđa Republike Srbije, u okviru projekta Nematerijalno kulturno nasleđe u Vojvodini: istraživanje, dokumentovanje i interpretacija, finansiranog od strane Ministarstva za kulturu i informisanje Republike Srbije.