Obeležavanje međunarodnog Dana muzeja u Muzeju Vojvodine

Tokom međunarodnog Dana muzeja, 18. maja, u Muzeju Vojvodine (Dunavska 35) upriličena je svečanost povodom dodeljivanja nagrada dva nacionalna muzejska udruženja i jedne nacionalne manifestacije. Muzejsko društvo Srbije, NK IKOM i Organizacioni odbor manifestacije Muzeji u Srbiji 10 dana od 10 do 10 dodelio je svoje nagrade zaslužnim pojedincima i ustanovama za 2016. godinu.

Muzeju Vojvodine je ovom prilikom doeljena nagrada Muzeji za 10 od strane Organizacionog odbor manifestacije Muzeji Srbije 10 dana od 10 do 10, a ovu nagradu su takođe dobili i: Galerija savremene likovne umetnosti Niš, Gradski muzej Sombor, Zavičajni muzej Jagodina, Zavičajni muzej Petrovac na Mlavi, Muzej Jugoslavije, Muzej naivne umetnosti „Ilijanum“, Muzej Ponišavlja, Narodni muzej Leskovac i Narodni muzej Šabac.

Učešće Muzeja Vojvodine na konferenciji Kultura i IT sektor

Na konferenciji pod nazivom Kultura i IT sektor koja je održana u Privrednoj komori Srbije u Beogradu 16. maja 2017. pod okriljem Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije, Natalija Vulikić, informatičar u Matičnoj službi Muzeja Vojvodine održala je prezentaciju pod nazivom Upotreba IKT u ustanovama kulture – digitalizacija gde je prikazala impresivne rezultate rada Muzeja Vojvodine na polju digitalizacije.

Primena informaciono-komunikacionih tehnologija u procesima dokumentovanja i trezoriranja dokumentacije o muzejskim predmetima započeta je na teritoriji Republike Srbije početkom 21. veka.

Otvorena je izložba "Kupinik - poslednja prestonica srpskih despota"

U Muzeju Vojvodine u petak, 12. maja, u 12 sati, Dunavska 37 otvorena je izložba "Kupinik - poslednja prestonica srpskih despota".

Autor izložbe Zavičajnog muzeja u Rumi je Đorđe Bošković, istoričar, a komesar izložbe u ime Muzeja Vojvodine istoričarka Čarna Milinković.

Izložba je otvorena u sklopu manifestacije Muzeji Srbije 10 dana od 10 do 10 kao odgovor na temu manifestacije Muzej u gostima.

Poseta Centralnog muzeja podunavskih Švaba

Dana 5. maja 2017. godine u Muzeju Vojvodine sastali su se v. d. direktora Muzeja Vojvodine, dr Drago Njegovan i direktor Centralnog muzeja podunavskih Švaba, Kristijan Glas. Sastanku su prisustvovali i zamenik direktora Muzeja Vojvodine, Zoran Veljanović, Zoran Lazić, pokrajinski podsekretar za kulturu, javno informisanje i odnose s verskim zajednicama i etnolozi, Bogdan Šekarić i Leni Prenčević. Tema sastanka je bila mogućnost saradnje između dva muzeja.

Muzej Vojvodine na manifestaciji "Noć biologije"

21. aprila na Prirodno-matematičkom fakultetu, na Departmanu za biologiju i ekologiju, održana je manifestaciju “Noć biologije”. Ova manifestacija se organizuje od 2011. godine i sastoji se od niza interaktivnih radionica koje osmišljavaju i sprovode studenti uz nadzor profesora, asistenata i mlađih saradnika departmana.

Ove godine je bilo više od 60 radionica studenata biologije i učenika srednjih škola, a održana su i zanimljiva naučno-popularna predavanja. Posetioci su ovom prilikom imali mogućnost da učestvuju u raznim kreativnim eksperimentima, da kroz okular mikroskopa otkriju tajne mikrosveta, kao i da provere svoje znanje i nauče nešto novo iz biologije.

Radno vreme tokom prvomajskih praznika

Tokom predstojećih prvomajskih praznika Muzej Vojvodine  će biti otvoren za posetioce 2. maja od 11 do 17 časova:  1 maja , neće biti otvoren za publiku. Ostalim danima Muzej će imati redovno radno vreme.

Pored stalne postavke Muzeja, postioci mogu posetiti i tematsku izložbu,’’Svetlopisom kroz prvu srpsku vazdušnu banju’’, u zgradi Muzeja, u Dunavskoj 37.

Muzejski kompleks kulpin tokom prvomajskih praznika neće raditi 1. maja, a 2. maja će raditi od 7 do 15 časova.