Muzejska igraonica "Tenkformersi"

Pre sedamdeset godina tenk Šerman se rodio u Americi. Još kao beba bio je težak 25 tona i čitav život se trudio da održi ovu težinu, što mu je išlo za rukom.
Išao je u vojnu školu, ali je za razliku od svojih drugara koji su jedva čekali da idu u rat Šerman želeo da bude glumac.
Zato je odlučio da zajedno sa filmskom ekipom pređe čitav okean i dođe u Vrdnik u blizini Novog Sada i tu oproba svoj talenat u filmu „Kelijevi ratnici“ sa čuvenim glumcem Klintom Istvudom..
Na snimanju filma upoznao je jednu staru partizansku pušku koja je bila u ratu i koja ga je dovela u Muzej obećavši mu da će tamo da ga čuvaju i brinu o njemu.
On u Muzeju živi već 45 godina, gde mu je uglavnom lepo, ali se ponekad oseća usamljen i zaboravljen. Jedino društvo pravi mu muzejski mačak Micko, koji je želeo Šermana da iznenadi i razveseli, te je pozvao sve leptire iz Novog Sada da dođu u Muzej i upoznaju tenk sa najlepšim i najvećim gusenicama u gradu.
Leptiri će doći u subotu na druženje, a dođite i vi drugari da pomognete leptirima da dobiju vesele boje i da ih zajedno popnemo na Šermana kako bismo ga obradovali i ulepšali.