Muzejska igraonica „Ja sam mali korinđaš“

Odeljenje za pedagoški rad i odnose s javnošću Muzeja Vojvodine, u nedelju, 6. januara u 11 časova (Dunavska 35), organizuje muzejsku igraonicu namenjena deci uzrasta od 5 do 10 godina pod nazivom „Ja sam mali korinđaš“.

Na radionici ćemo pričati o korinđanju kao starom običaju koji se zadržao samo u nekim delovima Vojvodine, gde deca pevanjem božićnih pesama čestitaju svojim komšijama Badnje veče, a za uzvrat dobijaju darove. Deca se u sumrak okupljaju u manje grupe i pevajući specijalne pesmice baš za tu priliku odlaze redom u kuće svojih komšija i prijatelja. Na vratima ih dočekuju domaćini i časte ih slatkišima, jabukama, šljivama, orasima. U kreativnom delu učićemo pesmice i pravićemo bombone.

Radionicu vode Staša Arsenović Koprivica, kustos – etnolog i Milica Josimović – pedagog.