Muzejska radionica „Kult veštica u srpskoj narodnoj religiji“

Služba za odnose sa javnošću i pedagoški rad Muzeja Vojvodine, poziva Vas da se priključite i uzmete učešće u edukativnoj i kreativnoj radionici Kult veštica u srpskoj narodnoj religiji, koja će se održati 31. oktobra 2018. godine, sa početkom u 16 časova u Muzeju Vojvodine, Dunavska 35.

Ovo je prva u nizu radionica iz ciklusa Telo, telesnost i seksualnost, kroz koje će mladi steći nova znanja učeći putem originalnih muzejskih predmeta, kroz predavanja, edukativne i kreativne radionice.

Radionica Kult veštica u srpskoj narodnoj religiji ima za cilj da mlade edukuje o srpskoj narodnoj religiji i kulturi. Edukativni deo je zamišljen da se odvija u vidu kratkog predavanja koje će pratiti prezentacija, a potom da se mladi koji su tu prisutni maskiraju. Radionica je namenjena đacima viših razreda osnovne škole i srednjoškolcima.

Bila bi nam čast da budete učesnici na ovim radionicama i da zajedno sa nama provedete lepu Noć Veštica u autentičnom ambijentu Muzeja Vojvodine.