Muzejska kreativna radionica za penzionere „Milena Pavlović Barili - inspiracija“

Odeljenje za pedagoški rad i odnose s javnošću Muzeja Vojvodine u četvrtak, 25. oktobra 2018. godine u 17 sati, u Spomen zbirci Pavla Beljanskog (Trg galerija 2) organizuje muzejsku kreativnu radionicu za penzionere Milena Pavlović Barili - inspiracija. U okviru radionice polaznice će posetiti izložbu „Maison Barilli: Belgrade / New York u Spomen-zbirci Pavla Beljanskog koja je  u saradnji sa Fondacijom Milenin Dom – Galerijom Milene Pavlović Barili iz Požarevca, organizovala izložbu.

Polaznice radionice će biti u prilici  da vide do sada neizlagane i nepublikovane modne ilustracije koje je umetnica stvarala u Beogradu, Minhenu, Parizu i Njujorku, od kojih su neke objavljivane u časopisima poput Voga i Harpers bazara.

Inspirisane izloženim i delima umetničkim modelima autorke ,polaznice će oslikavati i kreirati svoje modele u toku naredne radionice.

Radionicu vodi Vladimira Stanisavljević, muzejski pedagog.