Muzejska igraonica "Zvecka zvečka, bubanj zove..."

Povodom nastupajuće Maškarade Muzeja Vojvodine, koja će biti upriličena 14. februara tekuće godine, Odeljenje za  pedagoški rad i odnose s javnošću organizuje ciklus radionica na temu "Maske, kostimi, maškarade“, namenjeni deci uzrasta 5-10 godina.

Četvrta radionica pod nazivom „Zvecka zvečka, bubanj zove...“, biće održana u nedelju 11. februara 2018. godine u 11 sati, u Dunavskoj 35.

Kako su muzika, igra, veselje i buka sastavni deo maskirane povorke Maškarade u kreativnom delu radionice izrađivaćemo muzičke instrumente od ambalažnog materijala.

Polaznici treba da ponesu: platiku od kinder jajeta i dve plastične kašike, ili dve plastične čaše i flašicu, ili  kutiju od cedevite, ili kanticu za sir, ili konzervu  od nes kafe.

Igraonicu vodi Vijeročka Šipka, muzejski pedagog.