Muzejska igraonica "Devojački sanduci"

U sredu, 17. maja 2017. godine u 18 sati, u Dunavskoj 35, pedagoška služba Muzeja Vojvodine organizuje muzejsku igraonicu "Devojački sanduci".

Igraonica je organizovana za decu uzrasta 5-10 godina, u okviru manifestacije "Muzeji Srbije, deset dana od 10 do 10".

Sigurno se pitate šta je to, kakav je to poseban sanduk pa se zove Devojački ? Nekada je svaka devojka u kući imala svoj sanduk u koji su joj majka i baka pripremale miraz- stvari koje će udajom poneti u svoj novi dom. Često je i sama  devojka vezla, prela, šila... da pokaže kako zlatne ruke ima, ali i da sanduk dopuni.Neki su bili veliki, neki mali, puni ili polupuni, ali svi su, bez izuzetka, bili lepo ukrašeni. Dođite da se družimo,da otkrijemo tajne koje neki sanduci kriju, da naučimo još nešto o našoj tradiciji.

U kreativnom delu igraonice deca će ukrašavati devojačke sanduke.

Igraonicu vodi Ivana Stepanov, muzejski pedagog.