Muzejska igraonica "Upoznajte svet srednjovekovnih vitezova"

U utorak 16. maja 2017. godine  u 18 sati, u Dunavskoj 37, pedagoška služba Muzeja Vojvodine organizuje muzejsku igraonicu ’’Upoznajte svet srednjovekovnih vitezova i princeza’’. Igraonica je organizovana za decu uzrasta 5-10 godina, povodom izložbe ’’Kupinik pslednja prestonica srpskih despota’’ u okviru manifestacije " Muzeji Srbije, deset dana  od 10 do 10".

U okviru igraonice decu ćemo povesti u jedno srednjovekovno utvrđenje, u iščezli svet  viteških nadmetanja i gozbi, opsada i kavaljera. Svet princeza – svet pesništva i muzike, slikanja, lepog oblačenja i ponašanja. Deca će upoznati Zakonik viteške časti, videti viteške oklope i još mnogo mnogo toga. Dečaci će praviti štitove, a devojčice lepeze i nakit.

Igraonicu vodi Vladimira Stanisavljević, muzejski savetnik - pedagog.