Muzej u koferu

Muzej Vojvodine u saradnji sa ZP "Starli" organizuju kreativnu radionicu pod nazivom „Hajde da se maskiramo“ u petak, 17. februara, u 17 sati u prostorijama Zabavnog parka Starli na Novom naselju. Namenjena je deci uzrasta od 5 do 10 godina.

Osnovna ideja programa je promovisanje Maškarade - tradicionalnog programa kojim Muzej neguje običaje vezane za održavanje maskiranih pokladnih povorki, koje su nekada organizovane mestima Vojvodine i Srbije.

U teorijskom delu programa putem razgovora i prezentacije deca će čuti priču o pokladnim običajima i detaljima programa predstojeće 22. Maškarade.

U praktičnom delu radionice polaznici će kreirati maske, kojima će učestvovati u povorci.

Radionicu realizuje Vijeročka Šipka, viši kustos muzejski pedagog.

Zainteresovani polaznici mogu se prijaviti putem mejla na Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.. Prijava treba da sadrži ime i prezime deteta, imejl adresu i kontakt telefon.