Muzejska igraonica "Kakva je to nauka arheologija"

Povodom Međunarodnog dana arheologije, Pedagoška služba i odeljenje za arheologiju Muzeja Vojvodine, oganizuju muzejsku igraonicu "Kakva je to nauka arheologija" – Sa arheologom ... gde god kreneš, gde god gaziš, možeš blago da nagaziš. Ova specijalna igraonica namenjena je deci uzrasta 5-10 godina održeće se u nedelju, 16. oktobra 2016. godine, u 11 sati Muzeju Vojvodine, Dunavska 35.

U okviru Igraonice deca će razgledati arheološki deo stalne postavke, razgovarati o arheologiji: o tome šta rade arheolozi, šta je to arheološki lokalitet, kako se vrše istraživanja, šta se dešava sa iskopanim predmetima... o svemu što ih zanima; a potom će u kreativnom delu podeljeni u uzrasne ili interesne grupe dobiti raličite zadake: da ispune arheološki karton, da nacrtaju kako zamišljaju neko praistorijsko božanstvo, izvajaju predmet koji im se najviše dopada, da naprave nakit, fibulu...

Gosti radionice Tijana Pešterac i Lidija Balj, arheolozi.

Igraonicu vodi Vladimira Stanisavljević, muzejski pedagog.