Muzejske radionice "Dragi, gde je moj Žolnai servis, uskoro će 5 - vreme je za čaj!"

Povodom izložbe Muzeja Janus Pannonius iz Pečuja ''Magična reč -Žolnai'' u Muzeju Vojvodine, Pedagoška služba Muzeja, u sredu, četvrtak i petak, 13, 14. i 15. aprila, s početkom u 17 časova organizuje radionicu "Dragi, gde je moj Žolnai servis, uskoro će 5 - vreme je za čaj!" namenjenu učenicima mlađih razreda osnovne škole (I-IV) razred.

Šta je to tako primamljivo u ovom napitku, kojim putevima stiže u Evropu, zašto ga neki piju tačno u 5 sati? Dodjite u Muzej Vojvodine da učimo, da se družimo, da se zabavimo i uživamo u izložbi "Magična reč – Žolnai", i naravno, da inspirisani izloženim predmetima pravimo i ukrašavamo svoju šoljicu za čaj.

Radionice vodi Vladimira Stanisavljević.