Muzejska učionica "Svakodnevni život Rimljana u antičkom Rimu"

Pedagoška služba Muzeja Vojvodine, u cilju uspešne realizacije nastavnih sadržaja nastavnog predmeta istorija organizuje muzejsku učionicu ''SVAKODNEVNI ŽIVOT RIMLjANA U ANTIČKOM RIMU''. Ovaj edukativni program je namenjen učenicima V razreda osnovne škole i u korelaciji je sa nastavnim sadržajima nastavnog predmeta istorija. Putem POWER POINT prezentacije, rzagledanja stalne postavke i uz razgovor sa učenicima će na zanimljiv način biti predstavljena ova tema koja prati život Rimljana: od rođenja, detinjstva, školovanja, mladićkog i devojačkog doba, do umetnosti, religije, zabave, zanatstva... Posebno će biti predsatvljena tema ''Rimska vojska ''.... Po povratku u školu deca mogu pisati literarne radove, izrađivati šlemove, štitove, toge, dramatizovati scene iz života Rimljana, igrati se igara dece antičkog Rima, pripremati jela po rimskim receptima i sl.

Organizovane grupne posete možete najaviti na broj (021) 525 -059 Pedagoška služba Muzeja Vojvodine ili lično 064 /178-999 -4 Vladimira Stanisavljević.