Radionica za penzionere

U četvrtak 24. marta 2016. godine u 16 sati održaće se muzejska kreativna radionica za penzionere na temu Uskrsa. Muzej Vojvodine svake godine organizuje programe u cilju predstavljanja pojedinih običaja. Obeležavaju se važniji praznici godišnjeg ciklusa, počev od negovanja pomalo zaboravljenih pokladnih običaja vezanih za Belu nedelju, kao i običaji vezani za hrišćanske praznike Božić i Uskrs. Uskrs je praznik koga obeležava ljubav, toplina bogata, trpeza i vesela dekoracija. Tim povodom polaznici radionice će se oprobati u izradi uskršnjeg venca, kao interesantnog načina kojim mogu da ukrase svoj dom za praznik. Gost radionice je Sofija Potkonjak. Radionicu vodi Vijeročka Šipka, saradnik za marketing. Zainteresovani polaznici treba da ponesu savitljive grančice (vrbe, breze i sl.), cveće, figurice zeka, izduvana i ukrašena jaja, mašne, tkaninu i slično što može poslužiti kao deo dekoracije venca.

Radionicu vodi Vijeročka Šipka.