Muzejska radionica za penzionere

U četvrtak 17. decembra 2015. godine održaće se muzejska kreativna radionica za penzionere sa početkom u 16 sati.

Vreme praznika se približilo i pripreme za Božić i doček Nove godine su počele. Za novogodišnje ukrašavanje kuće ideja ima zaista mnogo a jednaod njih je i cvetni aranžman odnosno ikebana.

Posle priče o praznicima koje sa radošću dočekujemo svake zime, u kreativnom delu radionice polaznici će se oprobati u izradi prazničnih dekoracija.
Sofija Potkonjak, polaznica radionice pokazaće ostalim članovima kako mogu uz pomoć mašte i dobre volje napraviti sami ikebanu, koja će ukrašavati njihove domove tokom praznika.

Potrebno je poneti: jabuku, bršljan, raznobojne bobice, nekoliko cvetova, trakice, grančice jelke ili grma, mašnice i slično.

Radionicu vodi Vijeročka Šipka.