Predavanje „Nju Orleans u prvom planu - Utisci sa muzejske konferencije“

U sredu, 10. jula, u 12 sati (Dunavska 35) održaće se predavanje „Nju Orleans u prvom planu - Utisci sa muzejske konferencije“. Predavačica je Dr Tatjana Bugarski, viši kustos - etnolog.

Nju Orleans, grad koji se najčešće predstavlja kao živopisna mešavina različitih kultura i uticaja, ove godine je bio domaćin godišnje konferencije Muzejskog društva Amerike – najbrojnijeg okupljanja muzejskih stručnjaka na svetu. Konferencija je održana od 19. do 22. maja i okupila je oko 4.500 učesnika. Istorijsko jezgro grada sa Francuskom četvrti u centru, muzeji, nezaboravna hrana, jedinstvena arhitektura, muzički klubovi, umetnički centri i jedinstvene tradicije na najbolji način su dočarali značaj negovanja kulture u suočavanju sa stalnim promenama i izazovima savremenog života. Na koji način se američki muzeji i stručna udruženja prilagođavaju novim uslovima i u kojim pravcima se razvijaju predstaviće dr Tatjana Bugarski, viši kustos etnolog Muzeja Vojvodine.