Mapa puna snova - Predrag Spasojević - grafički dizajn

U četvrtak, 29. novembra, u 19 sati, u Muzeju Vojvodine, Dunavska 35 otvara se izložba u organizaciji: Muzeja Vojvodine, agencije MEDIT iz Pule i Srpskog kulturnog centra u Istri „MAPA PUNA SNOVA - Predrag Spasojević - grafički dizajn“.

Izložba MAPA PUNA SNOVA predstavlja izbor iz bogatog opusa priznatog istarskog grafičkog dizajnera Predraga Spasojevića (1959-2010) koji seže od prvih nagrađivanih plakata Pula film festivala, preko brojnih vizualnih identiteta pozorišta i turističkih zajedenica do upečatljivih grafičkih ostvarenja za kulturu, turizam, eno & gastro scenu Istre...

Izložbu će otvoriti Vladimir Torbica, načelnik kancelarije za kulturu Istarske županije, a o Predragovom opusu će govoriti poznati publicista i kritičar Petar Peca Popović.

U muzičkom delu programa nastupiće Elis Lovrić, kantautorka iz Istre.

PREDRAG SPASOJEVIĆ (Čapljina,1959. - Pula, 2010.)
Diplomirao je grafiku na zagrebačkoj Akademiji likovnih umetnosti 1985. god. u klasi prof. Miroslava Šuteja. Ubrzo postaje članom ULUPUH-a, HDLU-a, i HZSU-a te stiče status slobodnog umetnika.
Profesionalno se bavio grafičkim oblikovanjem još od studentskih dana pa sve do prerane smrti 2010. godine. Tokom tog razdoblja sarađivao je s brojnim kulturnim, društvenim i privrednim institucijama - Pula film festival, Međunarodni kazališni festival PUF, Sa(n)jam knjige u Istri, Istarsko narodno kazalište u Puli, Hrvatsko narodno kazalište Ivana pl. Zajca u Rijeci, Hrvatsko narodno kazalište Split, Muzej savremene umetnosti u Istri, Uljanik, Arenaturist, Turistička zajednica Istarske županije, Turističke zajednice Pule, Labina, Medulina, Međunarodna izložba vina Vinistra, Vina Kozlović, Vina Matošević, Demian vina... Oblikovao je i brojne likovne monografije i druga izdanja.
Dobitnik je nagrade i priznanja Key Art Awardsa prestižnog Hollywood Reportera za dizajn 2 plakata filmskih festivala, Velike nagrade Zlatna ruža na Festivalu tržišnih komunikacija u Portorožu za seriju plakata Uljanikovog Centra za obrazovanje kadrova, Prve nagrade Media marketing u Ljubljani za autorsko rešenje kalendara, nagrada za najbolji turistički katalog Hrvatske turističke zajednice, najboljeg dizajnera Istre i dr.

Izložba je deo kompleksnog projekta MAPA PUNA SNOVA koji objedinjuje pomenutu izložbu, projekciju dugometražnog dokumentarnog filma o životu i radu umjetnika Predraga Spasojevića (reditelj: Danilo Lola Ilić, muzika: Elis Lovrić, producent: Biserka Vranić, produkcijska kuća:MEDIT 2017; trajler i muzičkog nastupa kantautorke Elis Lovrić iz Istre.

Dokumentarni film Mapa puna snova će biti emitovan 30. novembra u 19 sati u Kulturnom centru Novi Sad.

Gostovanje projekta MAPA PUNA SNOVA u Novom Sadu omogućili su Ured za kulturu Istarske županije, Turistička zajednica Grada Pula, turistička agencija ID Riva tours iz Minhena.