Otvaranje dve izložbe i koncert

U utorak, 19. juna 2018. godine, u 19 časova u atrijumu Muzeja Vojvodine - Dunavska 37, biće otvorena izložba pod naslovom "Sanjao sam... bizoni prolaze prerijom", autora Darjuša Samiija, višeg kustosa - istoričar. Izložba prikazuje severnoameričke Indijance iz perspektive popularne kulture (filmovi, knjige, stripovi, igračke).

U umetničkom programu otvaranja nastupiće kantautrori: Miloš Zubac i Nikola Nešković, a izložbu će otvoriti Igor Stojić - antropolog, Istorijski institut SANU.

Istog dana u 20 časova, u izložbenom salonu na istoj adresi, biće otvorena i izložba fotografija pod nazivom "Poreklo naroda... Put u zemlju Tofalara". Posetioci će imati priliku da vide fotografije koje prikazuju sadašnji život jednog od sibirskih plemena - Tofalara, koji žive u izolaciji i čiji broj prema poslednjem popisu iznosi 762 člana. Putnici koji nam putem fotografije donose ova izuzetna svedočanstva su autori izložbe: Branislav Brkić, predsednik Foto saveza Srbije i Ranko Đurović, fotograf.

U nastavku večeri u 21 čas, na platou ispred zgrade Muzeja Vojvodine, Dunavska 37, nastupa beogradski sastav "Kanda, Kodža i Nebojša".

Dobrodošli!