Tri pozlaćena šlema na izložbi "Blago i carevi - raskoš rimske Srbije" u Italiji

Među najlepšim predmetima iz rimskog vremena sa teritorije Republike Srbije na izložbi u Akvileji našli su se i najlepši predmeti iz Muzeja Vojvodine: tri pozlaćena šlema iz Berkasova i Jarka. "Blago i carevi - raskoš rimske Srbije" je izložba koja se otvara u subotu, 10. marta, u palati Meizlik u Akvileji (Italija) u organizaciji Narodnog muzeja Beograd i Fondacije Akvileja. O izvanrednom nasleđu rimske epohe na našoj teritoriji svedočiće ukupno 61 predmet koji potiče iz nekoliko srpskih muzeja: Narodnog muzeja Beograd, Muzeja Vojvodine, Muzeja Srema, Muzeja grada Beograda, Narodnog muzeja u Zaječaru, Narodnog muzeja u Nišu i Muzeja Krajine u Negotinu.

Raskošne rimske pozlaćene šlemove, koji predstavljaju dokaz moći rimske vojske, italijanska publika će imati priliku da vidi u Akvileji do 03. juna 2018. godine.