Fotografijom kroz život

U sredu 5. oktobra sa početkom u 19 časova, u Muzeju Vojvodine u zgradi u Dunavskoj 37, biće otvorena izložba pod nazivom "Fotografijom kroz život" kojom ćemo obeležiti 65 godina stvaralaštva Borivoja Mirosavljevića.

Izložba je retrospektivnog karaktera i na njoj će biti prikazan fotoreporterski rad ovog istaknutog novosadskog autora koji je obeležio drugu polovinu HH veka. Posetioci će imati priliku da vide deo bogatog opusa fotografa koji je izlago na svim kontinentima, na preko hiljadu izložbi kao i najprestižnije nagrade iz oblasti fotografije koje je tokom karijere dobijao. Takođe izložba će prikazati i druge oblasti Borivojevog delovanja kao što su novinarstvo, publicistika, kinematografija i sport.

Autori izlozbe su kustosi Muzeja Vojvodine mr Darjuš Samii i Dejan Bolorin.