Antifašistička tradicija u Zrenjaninu

Izložbu „Antifašistička tradicija u Zrenjaninuˮ su priredili članovi organizacije „Zrenjanin Eksplorativa“, udruženja posvećenog negovanju i istraživanju lokalne istorije. Izložbena postavka obuhvata uglavnom fotografsku građu, kako arhivske provenijencije, tako i onu nastalu „terenskim radom“ – dokumentovanjem lokalnih spomen-obeležja posvećenih negovanju antifašističke tradicije i stanju u kom se oni danas nalaze. Autori izložbe su istoričari Aleksandar Stefanov i Aleksandar Radlovački, grafički dizajn: Vuk Gurjanov, stručni konsultant: Filip Krčmar.

Nakon prvog izlaganja u Kulturnom Centru Zrenjanina oktobra 2015. sa zadovoljstvom pozivamo sve zainteresovane građane da posete izložbu „Antifašistička tradicija u Zrenjaninuˮ u Muzeju Vojvodine, Dunavska 37. Izložba će biti svečano otvorena 15. avgusta u 19 časova.