"Zapisi u vremenu – Vojvodina na fotografijama dr Radivoja Simonovića" u Ulmu

Na 10. Međunarodnom dunavskom festivalu, koji se održava 1. do 10. jula Muzej Vojvodine se međunarodnoj javnosti predstavio izložbom Zapisi u vremenu – Vojvodina na fotografijama dr Radivoja Simonovića. Međunarodni dunavski festival u Ulmu je centalana manifestacija dunavske regije koja podstiče kulturnu saradnju, partnerstvo i umrežavanje podunavskih zemalja. Već tradicionalno, Festival se održava svake druge godine u Ulmu, u nemačkoj pokrajini Baden-Württemberg.

Поглед из Новог Улма на 10. Међународни дунавски фестивал Равнатељица Градског музеја Вуковар Ружа Марић, директорица Музеја Војводине др Агнеш Озер, директор ДЗМ Кристијан Глас, председник Удружења Подунавских Шваба Немачке Ханс Суприц, аутор изложбе виши кустос Богдан Шекарић и кустос Лени Перенчевић

Gostovanje izložbe na štandu Centalnog muzeja podunavskih Švaba iz Ulma privuklo je veliku pažnju javnosti i stručne publike. Na izložbi je predstavljen jedan deo bogatog fotografskog opusa dr Radivoja Simonovića snimljenog u Bačkoj početkom 20. veka.

Штанд Центалног музеја подунавских Шваба уУлму

Аутор изложбе Богдана Шекарић говори о фотографијама из књиге др. Радивоја Симоновића госпођи професорици др. Gertrud Grünwied

Izložbu su posetili gradonačelnik Ulma Gunter Ciš i predsednik Skupštine AP Vojvodine Ištvan Pastor i potpredsednica Skupštine APV Snežana Sedlar. Na otvaranju izložbe govorili su direktor Centarlnog muzeja podunavskih Švaba Kristijan Glas i direktorica Muzeja Vojvodine dr Agneš Ozer.

Muzej Vojvodine je ovom izložbom predstavio deo vojvođanskog kulturnog nasleđa u želji da Novi Sad 2021. godine postane Evropska prestonica kulture.

У срдачном разговору о завичају:  др Агнеш Озер, председник Удружења Подунавских Шваба Немачке, Ханс Суприц, пореклом из Бачке Палaнке