Promocija knjige „Rat i humor 1914-1918.“

U utorak, 18. februara, u 12 sati u Muzeju Vojvodine (Dunavska 35) održaće se promocija knjige „Rat i humor 1914-1918“, priređivača Vladimira Čeha.

Na promociji će govoriti: dr Drago Njegovan, direktor Muzeja Vojvodine, prof dr Milan Ristović, Prvoslav S. Plavšić, psiholog i priređivač.

Po završetku promocije biće organizovano autorsko vođenje kroz izložbu Rat i humor: 1914-1918.

Izložba „Rat i humor: 1914-1918“ prikazuje, a istoimena knjiga analizira – kako je humor u Velikom ratu korišćen u časopisima (sa cenzurom), u vojničkim, „rovovskim“ novinama (bez nje), kako je viđen na tada važnom mediju – razglednicama, i konačno, kako ga je država koristila u komunikaciji sa populacijom na plakatima.

Tema „Rat i humor“ posmatrana je u knjizi iz tri ugla: propagandnog, istorijskog i psihološkog, uz obilje komentara, informacija i ilustracija sa izložbe.