Promocija aplikacije „Zlatni šlem – interaktivni strip u proširenoj realnosti“

U sredu, 12. februara, u 12 sati, Dunavska 35, biće organizovana promocija aplikacije „Zlatni šlem – interaktivni strip u proširenoj realnosti“.

Reč je o projektu kompanije Zumoko, realizovanom u saradnji sa Muzejom Vojvodine, koji je odličan primer kako se informaciona i komunikaciona tehnologija uspešno koristi za predstavljanje kulturnog nasleđa.

Priča o otkriću rimskih pozlaćenih šlemova i istorijskim događajima koji su vezani za njih, predstavljena je kroz strip i aplikaciju. Aplikacija oživljava strip, a interaktivni elementi rekonstrukciju jednog od šlemova i evoluciju šlemova kroz vreme.

Na promociji će govoriti: dr Drago Njegovan, direktor Muzeja Vojvodine, dr Dejan Masliković, pomoćnik ministra za kulturu i informisanje, Slađana Velendečić, kustos pedagog i Tara Miljević, 3D dizajner kompanije Zumoko.

Projekat je podržan od strane Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije.