Spomen za Lenku i Lazu - likovne i pesničke inspiracije

U četvrtak, 31. oktobra 2019. godine u 12 sati, održaće se izložbena postavka i književni program pod nazivom „Spomen za Lenku i Lazu - likovne i pesničke inspiracije“.

Autor i priređivač: Hadži Zoran Lazin.

Program se organizuje povodom:
- 150. godišnjice od rođenja JELENE LENKE DUNĐERSKI (1869–2019)
- 110. godišnjice od prvog objavljivanja najlepše pesme srpske ljubavne lirike Santa Maria della Salute - LAZE KOSTIĆA
- Kolaži „LENKA” - Verice Milošević, legat autorke Opštini Srbobran
- „LENKIN PRSTEN” - pesnička nagrada 2006-2019.

Ovi programi do sada su održani u Novom Sadu (Gradska biblioteka), Vrbasu (Biblioteka „Danilo Kiš”), Čelarevu (Muzej piva), Kumanima (Opština Novi Bečej) i Bečeju (Gradska biblioteka), a u

Muzeju Vojvodine je u narednom period ponovo pred novosadskom javnošću.

7. novembra, uoči rođendana Lenke Dunđerske, postavka se seli u Srbobran, a potom u Kulpin, Zrenjanin, i u Beograd.

Realizaciju programa SPOMEN NA LENKU I LAZU pomogli su: Carsberg Srbija, Opština Srbobran, Dom kulture u Srbobranu, Udruženje građana Klub Kulpinčana i brojni lokalni organizatori u mestima gde se program realizuje.