Novogodišnji koncert hora „Sveti Roman Slatkopojac“

U petak, 11. januara 2019. godine, u 19 sati (Dunavska 35) održaće se novogodišnji koncert hora Sveti Roman Slatkopojac.

Hor „Sveti Roman Slatkopojac“ je ansambl koji je poznat koncertnoj publici  kako u  zemlji, tako i u inostranstvu. Osnovao ga je, kao mešoviti hor, 2006.god. prof.Petar Kojić, a od septembra iste godine dirigent je Jevgenija Kojić.  Pažljivo odabranim i brižljivo negovanim, raznolikim repertoarom  uz nadahnuto i visoko kvalitetno muziciranje, veoma brzo osvaja publiku gde god se pojavi.  Kad se tome doda mladost i šarm, jer su članovi Hora  učenici i studenti Novosadskog univerziteta, uspeh je zagarantovan. Zato nije čudo što je ovaj hor za proteklih deset godina postojanja imao  preko osam stotina nastupa od čega stotrideset celovečernjih koncerata. Pored  redovnog pevanja na bogosluženjima, Hor aktivno učestvuje u kulturnim događajima Grada, Pokrajine i Republike, kao i stranih diplomatskih predstavništava. Do sada je u nekoliko navrata održao celovečernje koncerte u Austriji ( Beč, Salcburg) Nemačkoj (Minhen, Nirnberg), Slovačkoj (Prešov, Levoča), Mađarskoj(Budimpešta, Sentandreja), Sloveniji (Ljubljna, Bled), Ukrajini (Kijev, Odesa, Vinica) Rusiji (Moskva, Nižnji Novgorod,  Sarov,  Rostov na Donu, Novočerkask, Taganrog, Šahti, Staročerkask...), a u zemlji  gotovo da nema   koncertnog prostora gde ovaj hor nije nastupao, počevši od  Novosadske  sinagoge,  Srpskog narodnog pozorišta, preko Muzeja Grada i Vojvodine,  do Centra Sava, Ruskog doma i Hrama Sv.Save u Beogradu.

DIRIGENT: Jevgenija Vladimirovna Kojić
Diriguje horom od septembra 2006. godine. Rođena je 1977. godine u Novočerkasku, prestonici Donskih kozaka. U mestu rođenja je stekla osnovno muzičko obrazovanje. Diplomu pijaniste-korepetitora, kao i diplomu horskog dirigenta  dobija  na muzičkom učilištu u Rostovu na Donu.  Na državnom, Sveto-Tihonovskom univerzitetu u Moskvi  2005.godine je diplomirala teologiju. Od 1997. godine u svojstvu  profesionalno angažovanog dirigenta, vodi profesionalni hor Sv. Aleksadnra  Nevskog, a u nekoliko navrata i hor Centralnog Sabora  Svevelike vojske donske. Isto tako, nastupala je kao horski pevač i solista  nekoliko profesionalnih horova. Gostovala je u Poljskoj, Nemačkoj, Austriji, Mađarskoj i Sloveniji. Povodom jubilarnih deset godina Hora, Vukova zadužbina joj je dodelila Veliku sretenjsku povelju za uspešno vođenje ovog horskog ansambla.

Solisti: Jelena Bežanov, sopran i Nikola Basta, bariton.

P R O G R A M
Božićni tropar, Tihomir Ostojić
Krestu Tvojemu, P. Gončarov
Božićni tropar, Degtjarev