Škola akvarela 2018.

Muzej Vojvodine od 15. septembra 2018. godine ponovo organizuje školu crtanja i akvarela.

Časovi će se odvijati svake subote od 10 časova u prostorijama Muzeja Vojvodine, a kada to dozvoljavaju vremenske prilike, u atrijumu Muzeja i Dunavskom parku, u dve grupe.
Prva grupa rezervisana je za početnike kojima se pruža mogućnost da tokom rada škole savladaju osnove crteža, tehnike i tehnologije izrade akvarela, kao i da prodube postojeća znanja iz ove oblasti slikarstva.

Obrađujući motive mrtve prirode, pejsaža, portreta posebna pažnja će se posvetiti pregledu akvarela kroz istoriju umetnosti, njegovom poreklu i razvoju.

Druga grupa rezervisana je za polaznike koji su savladali osnove izvođenja akvarel tehnike.

Predavači su akademski slikari i likovni pedagozi Branislav Marković i Višnja Trivunčević.

Cena kursa mesečno iznosi 3.000 dinara.

Svi zainteresovani polaznici mogu se prijaviti Višnji Trivunčević na broj telefona 060/1366525.