Dugometražni dokumentarni film "Krst nad jamom"

Udruženje potomaka i poštovalaca žrtava logora smrti NDH, Gospić - Jadovno - Pag 1941. proteklih devet godina nizom aktivnosti, na polju kulture sećanja, obelodanjuje istinu o stradanju srpskog naroda u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj.

"Krst nad jamom", dugometražni dokumentarni film biće predstavnjen novosadkoj publici  u Muzeju Vojvodine (Dunavska 37) u petak, 8. juna u 19 sati.

Film donosi najzanimljivije i najznačajnije video zapise prikupljene na terenima Velebita i ostrva Paga gde je počinjen zločin nad srpskim narodom, svedočenja preživelih, snimke traganja za mestima koncentracionih logora, kraških jama i masovnih grobnica žrtava.

Scenarista i režiser filma je Dušan Bastašić. Montažu, grafičku obradu i animaciju potpisuju: Bojan Mičić i Dragan Zeljković. Muziku je komponovao Petar Topalović.

Trejler za film može se pogledati na JuTjub kanalu: