"Записи у времену – Војводина на фотографијама др Радивоја Симоновића" у Улму

На 10. Међународном дунавском фестивалу, који се одржава 1. дo 10. јула Музеј Војводине се међународној јавности представио изложбом "Записи у времену – Војводина на фотографијама др Радивоја Симоновића". Међународни дунавски фестивал у Улму је центалана манифестација дунавске регије која подстиче културну сарадњу, партнерство и умрежавање подунавских земаља. Већ традиционално, Фестивал се одржава сваке друге године у Улму, у немачкој покрајини Baden-Württemberg.

Поглед из Новог Улма на 10. Међународни дунавски фестивал Равнатељица Градског музеја Вуковар Ружа Марић, директорица Музеја Војводине др Агнеш Озер, директор ДЗМ Кристијан Глас, председник Удружења Подунавских Шваба Немачке Ханс Суприц, аутор изложбе виши кустос Богдан Шекарић и кустос Лени Перенчевић

Гостовање изложбе на штанду Центалног музеја подунавских Шваба из Улма привукло је велику пажњу јавности и стручне публике. На изложби је представљен један део богатог фотографског опуса др Радивоја Симоновића снимљеног у Бачкој почетком 20. века.

Штанд Центалног музеја подунавских Шваба уУлму

Аутор изложбе Богдана Шекарић говори о фотографијама из књиге др. Радивоја Симоновића госпођи професорици др. Gertrud Grünwied

Изложбу су посетили градоначелник Улма Гунтер Циш и председник Скупштине АП Војводине Иштван Пастор и потпредседница Скупштине АПВ Снежана Седлар. На отварању изложбе говорили су директор Центарлног музеја подунавских Шваба Кристијан Глас и директорица Музеја Војводине др Агнеш Озер.

Музеј Војводине је овом изложбом представио део војвођанског културног наслеђа у жељи да Нови Сад 2021. године постане Европска престоница културе.

У срдачном разговору о завичају:  др Агнеш Озер, председник Удружења Подунавских Шваба Немачке, Ханс Суприц, пореклом из Бачке Палaнке