Спомен за Ленку и Лазу - ликовне и песничке инспирације

У четвртак, 31. октобра 2019. године у 12 сати, одржаће се изложбена поставка и књижевни програм под називом „Спомен за Ленку и Лазу - ликовне и песничке инспирације“.

Аутор и приређивач: Хаџи Зоран Лазин.

Програм се организује поводом:
- 150. годишњице од рођења ЈЕЛЕНЕ ЛЕНКЕ ДУНЂЕРСКИ (1869–2019)
- 110. годишњице од првог објављивања најлепше песме српске љубавне лирике Санта Мариа делла Салуте - ЛАЗЕ КОСТИЋА
- Колажи „ЛЕНКА” - Верице Милошевић, легат ауторке Општини Србобран
- „ЛЕНКИН ПРСТЕН” - песничка награда 2006-2019.

Ови програми до сада су одржани у Новом Саду (Градска библиотека), Врбасу (Библиотека „Данило Киш”), Челареву (Музеј пива), Куманима (Општина Нови Бечеј) и Бечеју (Градска библиотека), а у Музеју Војводине је у наредном период поново пред новосадском јавношћу.

7. новембра, уочи рођендана Ленке Дунђерске, поставка се сели у Србобран, а потом у Кулпин, Зрењанин, и у Београд.

Реализацију програма СПОМЕН НА ЛЕНКУ И ЛАЗУ помогли су: Carsberg Srbija, Општина Србобран, Дом културе у Србобрану, Удружење грађана Клуб Кулпинчана и бројни локални организатори у местима где се програм реализује.

Повезани чланци